הס - לאה גולדברג


 

במסגרת פיתוח אזור התעסוקה הישן הנמצא במרכז העיר, קרוב לרמת אלישיב ובצמוד למסילת הרכבת, מקדמת החברה הכלכלית יחד עם עיריית לוד, משרד הבינוי והשיכון והרשות להתחדשות עירונית תכנון של התחדשות עירונית בשני מתחמים ותיקים.

התוכנית כוללת התחדשות בשכונת לאה גולדברג ובאזור התעשייה הס הצמוד אליה והיא מתפרשת על שטח של 368 דונם. שני המתחמים נמצאים בלב העיר, בתחום הרחובות גולומב בצפון, שדרות שלמה המלך ושדרות חטיבת יפתח במזרח, מסילת הרכבת במערב ורחוב דוד ברוך בדרום. 

החידושים הצפויים בתחומי הדיור והתעשייה

התוכנית כוללת בנייה של 3,570 יחידות דיור במבני מגורים בני 25-9 קומות, שיחליפו 9 מבני רכבת (טוריים) בני 4 קומות במצב פיזי ותחזוקתי ירוד, הכוללים 256 יח"ד, שיפונו במסגרת הפרויקט. התכנית מקודמת בשיתוף דיירי המתחמים ובברכתם לאחר עבודת שטח משמעותית שבוצעה על ידי המבואה להתחדשות עירונית בכלכלית לוד.

בנוסף יפונו שימושי התעשייה במתחם התעשייה, שגם הוא נמצא כיום במצב תחזוקתי ירוד.
התכנית כוללת גם יצירת פארק גדול לאורכה של מסילת הרכבת והקמת גשר עליון רחב שמחבר בין שני צדדיו. במתחם  מתכוננת הקמת הפרדה מפלסית מתחת לפסי הרכבת שתחבר את מרכז העיר למערבה, הוספת שטחי מסחר ותעסוקה ומיגון אקוסטי ייחודי.

שדרוג עצום ברמת התחבורה

חלק חשוב ובלתי נפרד מכל תהליך של התחדשות עירונית הוא שיפור משמעותי של הקישוריות התחבורתית, שמשפיעה על יכולת ההתפתחות של העיר כולה בכל הרמות ובפרט בתחום התעסוקה.
תכנית הס-גולדברג מייצרת רשת עורקי תחבורה בלב העיר באמצעות תחבורה ציבורית נגישה, שבילי אופניים ודרכי הגעה נוחות להולכי רגל לתחנת הרכבת החדשה.
כל השינויים המתוכננים צפויים לשדרג את איכות החיים של התושבים המתגוררים בשכונה, תוך ניצול המיקום המרכזי בעיר, ובכך גם להגדיל את מלאי יחידות הדיור באזור הביקוש ולהביא לחיזוק וחידוש מרכז העיר לוד.

עם סיום הליכי התכנון צפוי להתחיל שיווק של יחידות הדיור. האכלוס העתידי של השכונה עתיד להתרחש בשנים 2022-2023.הפרויקט במתחם הס-גולדברג יביא לשינוי חיובי ברמת הבינוי וברמה החברתית. זהו שלב נוסף בהפיכתה של לוד למרכז תחבורה ותעסוקה מרכזי בלב גוש דן.

    

לעדכון סטטוס שבועי של הפרוייקט 22-26.11.20   

לעדכון סטטוס שבועי של הפרוייקט 29.11-03.12   

לעדכון סטטוס שבועי של הפרוייקט 06.12-10.12