הרובע הבינלאומי


 

הקמתן של שכונות חדשות ומודרניות מהווה מרכיב חשוב ביצירת מרקם עירוני חדש בתהליך התחדשות עירונית. השכונות החדשות שנבנות בשולי הערים בדרך כלל מהוות מוקדי משיכה לאוכלוסיות איכותיות וחזקות, גם של משפרי דיור וגם של תושבים חדשים מישובים אחרים.
במסגרת הסכם הגג האסטרטגי של העיר לוד, מקדמת החברה הכלכלית לוד, בשותפות עם החברה הממשלתית לדיור, "דירה להשכיר", את בנייתן של שכונות חדשות לחלוטין גם במזרח העיר (נופי בן שמן) וגם במערבה.

ממערב לעיר, על קרקעות אשר הועברו ממושב ניר צבי, מקודמת התכנית הגדולה ביותר במסגרת הסכם הגג והיא הרובע הבינלאומי. תכנון השכונה מתבצע על ידי החברה הכלכלית לוד יחד עם החברה הממשלתית לדיור "דירה להשכיר". שכונת הרובע הבינלאומי מוקמת על שטח של כ-1,600 דונם וכוללת תמהיל מגורים מגוון הכולל כ-11,500 יחידות דיור חדשות, וכן מבני ציבור לאוכלוסיית האזור, לצד מבנים העונים על צרכים משלימים של העיר, כיכרות עירוניות ובהן שטחי מסחר תעסוקה ומגורים, שטחים פתוחים והרחבת תחנת הרכבת הקיימת.

השכונה מתוכננת על פי הסטנדרטים המתקדמים בעולם התכנון, ותאפשר נגישות מרבית, איכות חיים וקהילה. במסגרת התוכנית, יוקמו מבני מגורים בני 7-15 קומות כשמתוכן יוקצו 2,200 דירות קטנות שייתנו מענה לתמהיל מגוון של אוכלוסייה, בהם זוגות צעירים. עוד כוללת התוכנית 600 יחידות דיור מוגן, 111,000 מ"ר עבור שטחי תעסוקה, 35,000 מ"ר עבור שטחי מסחר, שטחים ציבוריים פתוחים, במרכז השכונה ובחיבור עם שכונת גני  אביב פארק אקליפטוסים גדול, כיכרות, מבני ציבור בהתאם לצורכי העיר ושבילים עבור הולכי רגל ואופניים.

הרובע הבינלאומי- עוגן תחבורתי

מיקומו הגאוגרפי של הרובע הבינלאומי הופך אותו לבורג מרכזי במארג התחבורה העירוני. התכנון ברובע שם דגש על שיפור התחבורה באזור על מנת ליצור רצף עירוני בין העיר הקיימת לבין השכונה החדשה.
כך מחדדת התוכנית את אופיו של כביש מספר 200 שיתפקד כדרך העוברת בתוך העיר ומחברת  בין הרובע החדש לעיר הקיימת, וכן להוות דרך מקשרת בין כביש מספר 200 לכביש 44 ולעורקי התחבורה המרכזיים של כביש מספר 1 וכביש מספר 40.
הקרבה לתחנת הרכבת גני אביב, ממנה ניתן להגיע לתל אביב בתוך 12 דקות  והזמינות של תחבורה ציבורית בכביש 200 תועיל לאוכלוסייה המקומית כפוטנציאל חיבור נוח למטרופולין שאינו נסמך על שימוש ברכב פרטי.

הרובע החדש יוסיף עשרות אלפי תושבים ומאות עסקים לעיר, שייהנו מקרבה לתחנת רכבת גני אביב, ממנה ניתן להגיע לת"א תוך 12 דקות. במסגרת התכנית, תשודרג תחנת הרכבת וסביבתה צפויה להפוך למוקד עירוני פעיל ושוקק חיים של מגורים, מסחר ותעסוקה.
בתכנית הרובע המערבי ישנה הקפדה על על עירוב שימושים, תמהיל עירוני מגוון וחיבור למוקדי התחבורה.

עם סיום הליכי התכנון, צפוי להתחיל שיווק של יחידות הדיור. אחרי סיום מכרז ראשון ברובע בהצלחה, התפרסם לאחרונה מכרז נוסף לבניית 400 יח"ד ו-20,000 מ"ר של מסחר ותעסוקה. 
האכלוס העתידי של השכונה צפוי להתרחש בין השנים 2022-2024. התוכנית שאושרה במערב העיר יוצרת רובע עירוני חדש ומודרני שיתרום לחיזוקה והתפתחותה של העיר הקיימת.

להורדת מצגת כנס יזמים ראשון ברובע הבינלאומי

 

לעדכון סטטוס שבועי של הפרוייקט 14.01 - 10.01   

לעדכון סטטוס שבועי של הפרוייקט 24.01 - 17.01   

לעדכון סטטוס שבועי של הפרוייקט 28.01 - 24.01