כיכר התחנה


 

הכניסה לעיר לוד, באזור כיכר קומנדו, צפויה לשנות לחלוטין את פניה במסגרת תכנית ענק להתחדשות עירונית שעיריית לוד מקדמת באמצעות החברה הכלכלית.

תכנית כיכר התחנה היא למעשה סנונית ראשונה חשובה ומשמעותית בתהליכי ההתחדשות העירונית במרכז העיר והיא מובילה מהפיכה של ממש בכל סביבתה-בתוכניות דוד המלך, אילת ושלמה המלך. ותיבנה בה כיכר עירונית משמעותית, שתוכל להוביל מהפיכת מסחר, תרבות ועירוניות בקרבה לשצ"פים גדולים בעיר. . התוכנית אושרה להפקדה ביום ה- 2.11.20 על ידי הועדה מחוזית מחוז מרכז. מדובר בתכנון ובמספרים שלא נראו בעיר מזה שנים רבות.

במתחם הנוכחי במרכז העיר של לוד, קיים היום מבנה העירייה אשר עתיד לעבור למבנה חדש בעיר העתיקה, מבנה מגורים המחובר לבניין העירייה עם חזית מסחרית, שטחי מסחר, וכיכר עירונית בייעוד שצ"פ. כמו כן כלולים בשטח התוכנית שלושה מבני מגורים וחניון ציבורי בבעלות העירייה.


נכון להיום, אזור התכנית כולל שטחי מסחר ישנים של כ-8,000 מ”ר בהערכה, אזורי תעסוקה העומדים על כ-4,000 מ”ר וכ- 246 יחידות דיור.

פרויקט הענק שמקדמת כלכלית לוד צפוי לגעת ב-3 נושאי ליבה מרכזיים – 
תוספת שטחי המסחר המתוכננת היא כ-8,000 מ"ר, לשטחי התעסוקה יתווספו למעלה מ-42,000 מ"ר ולשטחי המגורים יתווספו בצורה משמעותית ביותר, בקנה מידה חסר תקדים, עוד למעלה מ-1,400 יחידות דיור חדשות.

עוד חשוב לציין את הנגישות התחבורתית חסרת התקדים של המתחם. כיכר התחנה נמצאת בלב מרכז העסקים של העיר לוד ותהווה מוקד תחבורתי מרכזי בהתאם. בנוסף לקרבה הגאוגרפית לתחנת רכבת עירונית ולכביש 40 הבין-עירוני, בצמוד לגבולות התכנית  יבנו גם תחנת מטרו וגם נתיב תח"צ של "מהיר לעיר" .


לפי התכנון, במהלך שנת 2021 צפויה החברה לסיים את הליך התכנון ולהתחיל בתוכנית הבינוי.  תוכנית כיכר התחנה מייצרת המשכיות והתכתבות טבעית עם הסכם הגג ותהליך ההתחדשות העירונית המסיבי המתרחש בעיר.

 

לעדכון סטטוס שבועי של הפרוייקט 07.02-11.02

לעדכון סטטוס שבועי של הפרוייקט 14.02-18.02

לעדכון סטטוס שבועי של הפרוייקט 21.02-25.02