כיכר התחנה


 

הכניסה לעיר לוד, באזור כיכר קומנדו, צפויה לשנות לחלוטין את פניה במסגרת תכנית ענק לפינוי בינוי שעיריית לוד מקדמת באמצעות החברה הכלכלית ובשיתוף עם חברת NSA.

כיכר קומנדו הוא מתחם במרכז העיר הקיים של לוד. בשטח הכיכר קיים היום מבנה העירייה אשר עתיד לעבור למבנה חדש בעיר העתיקה, מבנה מגורים המחובר לבניין העירייה עם חזית מסחרית, שטחי מסחר, וכיכר עירונית בייעוד שצ"פ. כמו כן כלולים בשטח התכנית שלושה מבני מגורים הנמצאים בין הרחובות דוד המלך והנרי הרץ, וחניון ציבורי בבעלות העירייה.

נכון להיום, אזור התכנית כולל שטחי מסחר ישנים של כ-1,800 מ”ר בהערכה, אזורי תעסוקה העומדים על כ-1800 מ”ר וכ- 315 יחידות דיור. סה”כ שטח בנוי קיים הינו 61,000 מ”ר.

פרויקט הענק שמקדמת כלכלית לוד צפוי לגעת ב-3 נושאי ליבה מרכזיים – 

תוספת שטחי המסחר המתכוננת היא כ-7,000 מ"ר, לשטחי התעסוקה יתווספו כ-12,000 מ"ר ולשטחי המגורים יתווספו בצורה משמעותית ביותר, בקנה מידה חסר תקדים, עוד למעלה מ-107,000 מ"ר ב-881 יחידות דיור חדשות. בסך הכל בתכנית מדובר על שטח מוצע של כ- 167,000 מ”ר.

התכנית, שנמצאת בימים אלו בהליכי תכנון לאחר הערות מחוז, סיימה את השלב של תיאום ציפיות בוועדה המחוזית. מדובר בתכנון ובמספרים שלא נראו בעיר מזה שנים רבות.

מפאת עדיפותו של הפרויקט ברמה העירונית, הוא יקודם במסלול של ועדות תכנון לאומיות.
לפי התכנון, בעוד כשנתיים צפויה החברה לסיים את הליך התכנון ולהתחיל בעבודות. מימוש הפרויקט יבוצע ב-2 שלבים, כך שכל שלב ימשך כשלוש שנים.

תכנית כיכר התחנה מייצרת המשכיות והתכתבות טבעית עם הסכם הגג ותהליך ההתחדשות העירונית המסיבי המתרחש בעיר.

   

   

   

 
כל הזכויות שמורות לחברה הכלכלית לוד © Hand made by 2link