מהיר לעיר


כחלק ממגמה בינלאומית לעידוד השימוש בתחבורה ציבורית לצמצום מספר כלי הרכב הפרטיים בכביש. מקדמת כלכלית לוד בשיתוף עיריית לוד, משרד התחבורה וחברת נתיבי איילון, את תוכנית "מהיר לעיר".

פרויקט "מהיר לעיר", שמתוכנן על ידי חברת נתיבי איילון בקרב רשויות מקומיות, מבוצע לראשונה בלוד, על ידי כלכלית לוד, ויספק רשת רציפה של צירי העדפה לתחבורה ציבורית.

לוד היא אחת  מ-17 ערים שהצטרפו לפרויקט הלאומי אשר מתוכנן לתת מענה לצרכי התחבורה של תושבי המרכז וייצר רשת נתיבי תחבורה ציבורית בכל מטרופולין תל אביב. הפרויקט יצור רשת רציפה, יעילה ונוחה של צירי העדפה לתחבורה ציבורית בראייה רחבה הכוללת העדפה ברמזורים. העבודות יבוצעו במקטעים על מנת למזער את אי הנוחות וכדי לאפשר את המשך שגרת החיים עם נגישות מלאה למגורים ותעסוקה.

במסגרת התוכנית, יוקמו נתיבי תחבורה ציבורית ברחבי העיר לוד (נת"צ) ברחובות יוספטל, חטיבת יפתח, דוד המלך, הנשיא, הרצל, כצנלסון ואבא הלל סילבר. 

נתיבי התחבורה הציבורית, ישפרו את הנגישות לעיר לרווחת התושבים והמבקרים בה. בנוסף, הנתיבים יקלו על העומס בכבישים, ויקדמו שימוש בתחבורה ציבורית יעילה ומהירה יחד עם שמירה על איכות הסביבה.

נכון לרבעון הראשון 2020, העבודות ממשיכות להתקדם. לאחר שנפתח המקטע ששודרג בחלקו הדרומי של רחוב הרצל, בחודשים הקרובים צפויות להתחיל העבודות בשני מקטעים נוספים:  במקטע שבין כיכר ספירלת החשמל ברמלה דרך יוספטל, חטיבת יפתח ושדרות דוד המלך ועד צומת הנשיא באורך של כ-3 ק"מ ובמקביל גם כ-300 מטר בציר הרצל צפון באזור מכיכר הפלמ"ח עד רחוב מבצע יהונתן.

במסגרת העבודות, יסללו נתיבי העדפה לתחבורה ציבורית, יתוספו קווי אוטובוס חדשים וכן יחודשו המרחב העירוני כולל ריצוף המדרכות פיתוח נופי, תאורה חדשה, ריהוט רחוב תחנות אוטובוס חדשות ומתקדמות וכן שבילי אופניים

לעיונכם חוברת הסבר בעניין פרויקט "מהיר לעיר"

לעיונכם תכנון נוף בפרוייקט מהיר לעיר 

לעיונכם תוכניות תנועה

 

ለተጨማሪ ማብሬሪያ በአማርኛ ቋንቋ

لمزيد من التفاصيل في اللغة العربية 

Дополнительная информация на русском языке

         

לעדכון סטטוס שבועי של הפרוייקט 07.02-11.02

לעדכון סטטוס שבועי של הפרוייקט 14.02-18.02

לעדכון סטטוס שבועי של הפרוייקט 21.02-25.02