סקייטפארק- LODBOARD


   

 

כלכלית לוד, בשיתוף עיריית לוד ובמימון מפעל הפיס, הקימה מתחם  סקייטפארק פייס בשכונת גני אביב, הראשון בלוד, לשימוש הגולשים והרוכבים בעיר. המהלך החל לצבור תאוצה במפגש שיתוף הנוער שקיים ראש העיר, במטרה להתאים את המתקן לדרישות והעדפות בני הנוער.

במפגש שהתקיים בהשתתפות צוות המתכננים של החברה הכלכלית, הוצגו בפני בני הנוער האופציות לסקייטפארק, ומיקומו העתידי. בני הנוער בחרו את השם LODBOARD וכן את תצורת הפארק. סקייטפארק פיס כולל רמפות ומתקני החלקה מהמשוכללים בארץ, מדרגות, משטחים משופעים, שיקועי בריכות, אבני שפה וכן אזור לצפיית הקהל, פיתוח סביבתי, גינון והצללה ותקני פנאי נוספים.

הקמת מתחם הסקייטפארק בלוד שנועד לענות על צרכי הרוכבים והגולשים בעיר, התאפשרה הודות לסיוע בעלויות ההקמה, שניתן על ידי מפעל הפיס, בסך של כ-7 מיליון ₪

מתחם הסקייטפארק החדש משתרע על שטח של 4.5  דונם הכולל משטח החלקה של 1.5 דונם  וכן רמפות, מדרגות, פינות ישיבה מוצלות, ואזורי גינון נרחבים לרווחת הציבור

בנוסף הותקנו עמודי תאורה, מערכות מים וניקוז, מערכת כריזה ועמדות טעינה סולאריות.

מתחם הסקייפארק החדש מציב את לוד ברשימת הערים הגדולות שבחרו לקדם תחום זה לטובת שעות הפנאי של הנוער והילדים בעיר. הפרויקט הסתיים והמתחם נחנך בספטמבר 2019.